Verejné bazény

Fotogalerie

Aquaparky

Aquaparky sú obvykle vo vlastníctve obcí a miest, ale v poslednej dobe pribúdajú i aquaparky privátne. Optimálna teplota vody je od 29°C do 31°C v relaxačnej časti bazéna a teplota vody do 35°C vo vírivých bazénoch.

Aquaparky sú hlavne vybavené atraktívnymi šmýkačkami a ďalšími atrakciami hlavne pre deti každého veku. Často sú tieto centra vybavené wellness zónou so saunovým svetom, fyzioterapiou a masážami. Pre vody s väčším percentom salicity, respektíve s minerálnym zložením vody je nutné použiť kvalitnejší antikorový materiál.

Plavecké bazény pre vonkajšie a vnútorné kúpalisko a bazénové centrum

Kúpaliská a bazénové centrá sú prevažne vybavené bazény pre aktívne plávanie bez väčších šmýkačkových či iných atrakcií. Optimálna teplota vody je od 26 do 28°C. Bazény sú vybavené plaveckými dráhami, v prípade požiadaviek aj podľa FINA noriem.

Bazén hlavne na potápanie

Pre zvýšenie atraktivity aquaparkov a plaveckých bazénov a kúpalísk je jednou z možností bazén na potápanie. Slúži na tréning potápania tak verejnosti, ako i zložiek IZS SR (polícia, hasiči apod.). Možno ho doplniť i skokanskou vežou, horolezeckou stenou, prípadne niektorými adrenalínovými atrakciami, napríklad JUMPING BULL Aquarena Gmbh (AT) .

verejne-bazeny-image
Berndorf – jumping bull aquarena

Ďalej môže byť vybavený sklenenými priehľadmi, osvetlením vody alebo podvodnými odpočinkovými plošinami. Optimálna teplota vody 30°C. Bazény s väčšou hĺbkou vody, najčastejšie okolo 9 m.

Bazén výplavový

Slúži na spestrenie zážitku z kúpania na vonkajšom priestranstve výplavom z vnútorného prostredia bazéna. Často sa vonkajšia časť vybavuje terapeutickými ležadlami na relaxáciu na vonkajšom vzduchu. Teplota vody by mala byť minimálne 32°C.

 

Online dopytServis bazénů Referencie

Aktuality:

Prúdové systémy pro kondiční plavání

Uvádzame originálny výrobok prúdového zariadenia pre kondičné plávanie. Odpovedáme na stále väčšiu potrebu našich zákazníkov poskytovať zariadenie s vyšším výkonom, než je doteraz na trhu s týmito výrobkami. Viace ...

Titánové bazény

Na základe stále vyšších požiadaviek našich zákazníkov sme v apríli 2016 odovzdali prvý bazén vyrobený z titánového materiálu. Napríklad salinita vody z Mŕtveho mora nedovoľovala použitie aj tých najkvalitnejších antikorových ocelí. Berndorf Bäderbau je tak prvý výrobca titánových bazénov na svete. Viace .....  

Počet realizácií: 806