Materiály

Antikorová oceľ

Antikorová oceľ má v stavebníctve dlhoročnú tradíciu a vyznačuje sa svojou dlhou životnosťou a minimálnymi nákladmi na údržbu.

Budova spoločnosti Crysler v New Yorku je znakom vynikajúcej kvality antikorovej ocele, ktorá síce postupom času získava patinu, ale z hľadiska kvality je stále tak dobrá ako nová.

Vďaka vynikajúcim materiálovým vlastnostiam antikorová oceľ získava stále väčší význam vo výrobe bazénov. Dnes je takmer viac ako 80 % bazénov z antikorovej ocele vyrobené z chróm-niklovo-molybdénovej ocele (V4A).

Rozhodujúcim kritériom pre voľbu správnej antikorovej ocele pre bazény je predovšetkým obsah chloridov v bazénovej vode. Ten je rozhodujúci pre odolnosť materiálu voči korózii. Obsah chloridov vo vode sa stanovuje prostredníctvom analýzy vody.

Termálna voda a liečebné vody vykazujú väčšinou vyšší obsah chloridov, takže sa používajú i vysoko hodnotené materiály, ako napr. akosť 1.4462 alebo 1.4547.

  • Do max. 500 mg/l – materiál akosť 1.4404 (X2CrNiMo 17-12- 2) AISI 316 L.
  • Do max. 2000 mg/l – materiál akosť 1.4462 (X2CrNiMo22-5- 3).
  • Do max. 20.000 mg/l – materiál akosť 1.4547 (254 SMO).

V zásade možno nasledujúce údaje brať za smerodajné hodnoty pre výber materiálu, predpokladom však je maximálna prevádzková teplota 30 stupňov C.

Najčastejšie sa bazény napúšťajú v kvalite pitnej vody s nízkym obsahom chloridov, pre tieto bazény sa vynikajúcim spôsobom hodí materiál akosti 1.4404.

Firma Berndorf Bäderbau Vám rada poradí pri výbere správneho materiálu pre Váš bazén.

Okrem vysoko akostného materiálu pre stavbu bazénov z antikorovej ocele používa firma Berndorf Bäderbau ďalej:

  • sklo po prípade akrylátové sklo
  • GFK – sklolaminát
  • PP – polypropylén
  • Kameň – napr. alternatívne zakrytie.

Akrylátové sklo

Firma Berndorf Bäderbau používa nielen rozmanité deliace steny (viď atrakcie), ale i rôzne vodné atrakcie, a vytvára tak nové bazénové prvky.

GFK – sklolaminát

Sklolaminát sa používa pri našich štartovacích blokoch. Taktiež vo veľkých horúčavách tieto poťahy zaisťujú príjemné teploty plôch, sú protišmykové a k dodaniu sú v rôznych farbách.

PP – polypropylén

Krycie roštnice firmy Berndorf Bäderbau z POLYPROPYLÉNU (PP) sa vyznačujú predovšetkým vysokou kvalitou svojho spracovania, odolnosti voči UV žiareniu, jednoduchým čistením a dlhou životnosťou. Povrch je vybavený protišmykovými výčnelkami. Krycie roštnice sú k dodaniu v rôznych farbách. Firma Berndorf Bäderbau tak isto ponúka krycie roštnice z antikorovej ocele.

Online dopytServis bazénů Referencie

Aktuality:

Prúdové systémy pro kondiční plavání

Uvádzame originálny výrobok prúdového zariadenia pre kondičné plávanie. Odpovedáme na stále väčšiu potrebu našich zákazníkov poskytovať zariadenie s vyšším výkonom, než je doteraz na trhu s týmito výrobkami. Viace ...

Titánové bazény

Na základe stále vyšších požiadaviek našich zákazníkov sme v apríli 2016 odovzdali prvý bazén vyrobený z titánového materiálu. Napríklad salinita vody z Mŕtveho mora nedovoľovala použitie aj tých najkvalitnejších antikorových ocelí. Berndorf Bäderbau je tak prvý výrobca titánových bazénov na svete. Viace .....  

Počet realizácií: 806