O nás

Berndorf AG zlučuje spoločnosti, ktoré sú aktívne v oblasti spracovania kovov, výrobe nástrojov a strojárenstva. Bola založená v roku 1843 v obci Berndorf. 60 firiem skupiny Berndorf AG je aktívnych vo viac než 20 štátoch.

Berndorf AG bol v roku 1988 vlastnícky transformovaný vtedajším managementom a následne reštrukturalizovaný na trvale ziskovú spoločnosť s kvalitnou finančnou štruktúrou. 2560 zamestnancov Berndorf AG dosiahlo v roku 2013 konsolidovaný obrat 498 miliónov eur.

Berndorf Bäderbau je podnik spoločnosti Berndorf AG a prislúcha k technologickej skupine koncernu. V roku 1843 priemyselníci Hermann Krupp a Alexander Schoeller založili podnik ako „k.k. private Metallwarenfabrik“. Spoločnosť sa stala prvou známou priemyselnou výrobou jedálenských príborov vo svete a prežila svetové vojny a rôzne reštrukturalizácie.

o_nas_02
Berndorfer Metallwarenfabrik v roce 1898

V rokoch 1987/88 prebehlo vystúpenie z „Vereinigten Metallwerken Ranshofen – Berndorf AG“ (Spojené kovohuty Ranshofen – Berndorf a.s.) a následná privatizácia formou Managemenet Buyout (kúpa spoločnosti vedením podniku). Výsledkom tejto reštrukturalizácie je Berndorf AG pod vedením Mag. Norberta Zimmermanna.

Berndorf AG a každá jeho dcérska spoločnosť sa dnes prezentujú ako samostatný podnik s investičným majetkom s národnou a medzinárodnou pôsobnosťou. Ťažisko oblasti obchodných činností možno nájsť v priemyslovom spracovaní antikorovej ocele a sú vo svojej brandži vždy na vedúcich pozíciách.

Berndorf Bäderbau patrí od roku 1960 k popredným výrobcom bazénových zariadení. V prvom desaťročí boli všetky bazény vyrábané z hliníka. Počiatkom 70 rokov viedol vývoj výrobkov k priemyslovej výrobe bazénov z antikorovej ocele.

Po celej Európe bolo realizovaných viac ako 6.500 bazénov v najrôznejších veľkostiach a tvarov. Bazén z antikorovej ocele vďaka svojim možnostiam flexibilného vytvárania a vynikajúcim technickým a optickým vlastnostiam sa presadil predovšetkom vo verejnej výstavbe kúpalísk. V narastajúcej miere v nedávnej minulosti upútali prednosti antikorových bazénov aj súkromných zákazníkov a prevádzkovateľov hotelov.

o_nas_01
Hotel Maximus Resort, Brno

Pozíciu  vedúcej firmy na trhu bolo možné dosiahnuť  len vďaka technicky náročnými riešeniami, modernými metódami výroby a rovnako aj vďaka motivácii zamestnancov vo vzťahu ku zákazníkovi.  Vedenie spoločnosti a výroby firmy Berndorf Bäderbau má svoj domov v dolnorakúskom Berndorfe, v sídle centrály koncernu.

Skupina Berndorf Bäderbau má v súčasnej dobe ročne obrat  viac ako 40 miliónov Eur.

Filozofia spoločnosti:

  • Berndorf Bäderbau se vyznačuje kreativitou a profesionalitou.
  • Naše bazény z antikorovej ocele sú najdôležitejšou časťou rekreačných, zábavných bazénov a kúpalísk pre voľný čas, ktoré vyrábame a realizujeme v spolupráci s našími partnermi.
  • Našim cieľom je vytvorenie optimálnych podmienok pre rekreáciu a zvýšenie životných kvalít.
  • Berndorf Bäderbau s.r.o. je držiteľom cerifikátu ISO 9001, ISO 14001, ČSN EN 1090-2, ČSN ISO 3834-2.
Online dopytServis bazénů Referencie

Aktuality:

Prúdové systémy pro kondiční plavání

Uvádzame originálny výrobok prúdového zariadenia pre kondičné plávanie. Odpovedáme na stále väčšiu potrebu našich zákazníkov poskytovať zariadenie s vyšším výkonom, než je doteraz na trhu s týmito výrobkami. Viace ...

Titánové bazény

Na základe stále vyšších požiadaviek našich zákazníkov sme v apríli 2016 odovzdali prvý bazén vyrobený z titánového materiálu. Napríklad salinita vody z Mŕtveho mora nedovoľovala použitie aj tých najkvalitnejších antikorových ocelí. Berndorf Bäderbau je tak prvý výrobca titánových bazénov na svete. Viace .....  

Počet realizácií: 806